Atjaunots 13.11.2024.
Neatliekamos gadījumos medicīnisko palīdzību var saņemt Tukuma slimnīcas uzņemšanas nodaļā.
Ja tiek apdraudēta dzīvība, neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt, zvanot 113.
Priecīgus svētkus!
2024.-2025. gada sezonā 100% valsts apmaksātu vakcināciju pret Covid-19 var saņemt:
Vakcinācija pret Covid-19 infekciju pēc Imunizācijas valsts padomes ieteikumiem ir stingri rekomendēta augsta riska grupām (visiem augstas riska grupas pacientiem vienu devu vakcīnas pret Covid-19 neatkarīgi no iepriekšējās Covid-19 vakcinācijas statusa ar 12 mēnešu intervālu):
Papildus tiek rekomendēts:
SIA "Tukuma slimnīca" vakcinācijas kabinets atrodas rehabilitācijas nodaļā. Neskaidrību gadījumā zvanīt pa tālr. 63180080.
SIA "Tukuma slimnīca" vakcinācijas kabinets informē, ka 2024.-2025. gada sezonā 100% valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu var saņemt personas vecumā no 60 gadiem.
SIA "Tukuma slimnīca" vakcinācijas kabinets atrodas rehabilitācijas nodaļā. Neskaidrību gadījumā zvanīt pa tālr. 63180080.
Sakarā ar valsts apmaksāto ambulatoro pakalpojumu pārstādi no 2024. gada 14. oktobra līdz 2024. gada 31. decembrim vai ambulatorie rehabilitācijas apkalpojumi ir par maksu (arī ar ārsta – speciālista nosūtījumu)!
Izņemot:
- Bērnus līdz 18 gadiem
- Pieaugušos pēc operācijām un akūta insulta (līdz 6 mēnešiem)
- Mājas vizītes
Atjaunots 01.09.2024
Atgādinām, ka personām ar funkcionāliem traucējumiem ir nodrošināta iespēja patstāvīgi iekļūt un pārvietoties ārstniecības iestādē.
Palīdzību iekļūt un pārvietoties ambulatorajā daļā var pieteikt iepriekš, sazinoties ar reģistratūru darba laikā no 8.00-17.00 pa tālr. 63122209.
Ja persona atrodas slimnīcas teritorijā ārpus ārstniecības struktūrvienības, kurā ārstējas, un nespēj patstāvīgi nokļūt viņam vajadzīgajā vietā Slimnīcas teritorijā, palīdzību iespējams saņemt, zvanot uz uzņemšanas nodaļu pa tālr. 63123080.
Ja persona (pacients/klients) atrodas slimnīcas ārstniecības nodaļā, tad ar jautājumu pēc viņam nepieciešamās pārvietošanās palīdzības viņš var vērsties pie jebkura nodaļas darbinieka.
Tāpat atgādinām, ka pie Tukuma slimnīca stāvlaukuma ir uzstādītas zīmes, kas nosaka, ka stāvlaukumā darbadienās no plkst. 7.00 līdz 17.00 automašīnas atļauts novietot uz laiku līdz 3 stundām, automašīnas logā ievietojot laika norādi.
SIA "Tukuma slimnīca" vēl lustīgus Līgo svētkus un atgādina, ka svētkos un brīvdienās visu diennakti mediķa padomus nelielu traumu, pēkšņu saslimšanu vai hronisku slimību saasinājuma gadījumos var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.
Neatliekamos gadījumos medicīnisko palīdzību var saņemt Tukuma slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un uzņemšanas nodaļā.
Ja trauma vai pēkšņa saslimšana apdraud dzīvību, neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt, zvanot pa ārkārtas tālruni 113.
Sargājiet sevi un savus mīļos, priecīgus svētkus!
Vēlamies informēt, ka *SIA "Tukuma slimnīcas" vakcinācijas kabinets uz laiku nebūs pieejams sakarā ar darbinieku atvaļinājumiem.
Vakcinācijas kabinets darbu atsāks rudenī.
*Vakcinācijas kabinets, kas atrodas Raudas iela 8, Tukumā, slimnīcas ēkas 1.stāvā rehabilitācijas nodaļā.
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.
Ar 25. aprīli Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņoja par gripas epidēmijas noslegšanos. Informējām, ka Tukuma slimnīcā atcelti iepriekš izziņotie ierobežojumi pacientu apmeklējumiem stacionāra nodaļās.
Pamatojoties uz Latvijā izsludināto gripas karantīnu, no 12.01.2024 tiek ierobežoti pacientu apmeklējumi stacionāra nodaļās.
No 12. janvāra izņēmuma gadījumā pacientu apmeklējumi atļauti , iepriekš saskaņojot apmeklējumu ārstējošo ārstu. Vienlaicīgi pie pacienta drīkst atrasties viens tuvinieks (bez saaukstēšanās simptomiem) un uzturēšanās laiks nedrīkst pārsniegt 10 minūtes.
Pret gripu nevakcinētiem apmeklētājiem obligāti jālieto ķirurģiskā sejas
maska!
Pirms un pēc apmeklējuma jāveic roku dezinfekcija!
Paldies par sapratni!
Administrācija
Latvijā saslimstība ar gripu sasniegusi epidēmijas sliekšņa līmeni. No piektdienas, 12. janvāra, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) visā Latvijā izsludinājis gripas epidēmiju.
SPKC norādīja: neraugoties uz gripas epidēmijas sākumu, vakcinācija joprojām ir ieteicama, jo gripas epidēmija parasti ilgst 10 nedēļas, bet vakcinācijas izraisīta imunitāte veidojas 10–14 dienu laikā.
Tāpēc cilvēks var gūt labumu no vakcinācijas pat tad, ja viņš to nav saņēmis līdz gripas sezonas sākumam.
SPKC aicina veselības riska grupu personām izmantot valsts nodrošinātu vakcinācijas iespēju.
Atgādinām, ka katru otrdienu Tukuma slimnīcas vakcinācijas kabinetā no plkst. 10 līdz 13 var saņemt valsts apmaksātu poti pret gripu. (plašāku informāciju lasiet zemāk).
Ar 2024. gada 2. janvāri paplašinātas pret gripu vakcinējamo iedzīvotāju grupas. Turpmāk ar valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu Tukuma slimnīcā vakcinēs visus iedzīvotājus, ievērojot vakcīnu lietošanās instrukcijās noteikto pacientu vecumu.
Informējam, ka joprojām prioritāri ir vakcinējamas veselības riska grupas personas. (Ar riska grupām var iepazīties Tukuma slimnīcas mājas lapā šeit - https://tukslim.lv/pacientiem.
Katru otrdienu Tukuma slimnīcas vakcinācijas kabinetā no plkst. 10 līdz 13 var saņemt valsts apmaksātu poti pret gripu.
Pieteikties var otrdienās no 10 līdz 13, ierodoties vakcinācijas kabinetā. (Vakcinācijas kabinets atrodas Raudas iela 8, Tukumā, slimnīcas ēkas 1.stāvā rehabilitācijas nodaļā.)
Tuvojoties gada nogales svētkiem, informējam par darbalaika izmaiņām Tukuma slimnīcā.
Būtiski pieaugot saslimstībai ar akūto augšējo elpceļu vīrusu infekciju, kā arī, lai mazinātu apmeklētāju un personāla veselības apdraudējumu, SIA "Tukuma slimnīca" no 16.12.2023. tiek ierobežoti pacientu apmeklējumi stacionāra nodaļās.
No 16. decembra pacientu apmeklējumi atļauti, iepriekš saskaņojot apmeklējumu ar ārstējošo ārstu. Vienlaicīgi pie pacienta drīkst atrasties viens tuvinieks (bez saaukstēšanās simptomiem) un uzturēšanās laiks nedrīkst pārsniegt 10 minūtes.
Paldies par sapratni!
Administrācija
Informējam par SIA "Tukuma slimnīcas" poliklīnikas darbalaika izmaiņām saistībā ar Valsts svētkiem.
Atjaunots 14.11.2023
Sakarā ar rekonstrukcijas darbiem transformatora apakšstacijā 16. novembrī no plkst. 15.00 līdz 18.00 visās SIA "Tukuma slimnīca" ēkās tiks pārtraukta elektrības padeve.
Remontdarbu laikā vizītes pie speciālistiem nebūs pieejamas.
Vēršam uzmanību, ka uzņemšanas nodaļā pacientiem palīdzības saņemšanai jārēķinās ar gaidīšanas laiku līdz 3 stundām.
Ārkārtas situācijās aicinām griezties NMPD vai tuvākajās ārstniecības iestādēs.
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
Atjaunots 13.11.2023
Katru otrdienu Tukuma slimnīcas vakcinācijas kabinetā no plkst. 10 līdz 13 personas, kas pieder pie veselības riska grupām, varēs saņemt valsts apmaksātu poti pret gripu.
Pieteikties var otrdienās no 10 līdz 13, ierodoties vakcinācijas kabinetā. (Vakcinācijas kabinets atrodas Raudas iela 8, Tukumā, slimnīcas ēkas 1.stāvā rehabilitācijas nodaļā.)
Par atbilstību kādai no iepriekš minētajām grupām un vakcinācijas veikšanas iespējām aicinām interesēties sava ģimenes ārsta praksē.
Bērnu vakcināciju pret gripu mūsu slimnīcā neveic.
Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un potēšanas pase (ja tāda ir).
Atgādinām! Vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte.
Rūpējies ar savu veselību laikus!
Atjaunots 11.11.2023
Atjaunots 06.11.2023
Tukuma slimnīca ar prieku paziņo, ka Tukuma poliklīnikā no 24. novembra sāks pieņemt jauns speciālists - ķirurgs, proktologs Sergejs Šapovalovs.
Pieteikšanās Tukuma slimnīcas reģistratūrā vai zvanot uz 63122209 vai 25630773.
Atjaunots 06.11.2023
Būvdarbu norobežojošais žogs tiks noņemts un stāvlaukumu varēs izmantot no 8. novembra. Arī sabiedriskā transporta pieturvietas no 8. novembra tiks pārceltas atpakaļ.
Atjaunots 08.09.2023
Dr. Šneidere konsultē tuberkulozes (TB), ārpusplaušu tuberkulozes un citu elpošanas sistēmas saslimšanu gadījumos kā:
Bronhiālā astma;
Hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS);
Sarkoidoze;
Intersticiālas plaušu saslimšanas;
Pneimonijas, arī ieilgušu pneimoniju;
Neskaidri veidojumi plaušās;
Ieildzis un neskaidras etioloģijas klepus.
!Veic savu pierakstu Tukuma poliklīnikas reģistratūrā uz vietas vai zvanot - 63122209 vai 25630773.
Atjaunots 31.08.2023
Sākot no septembra, Tukuma poliklīnikā var pieteikties pie jauna speciālista - traumatologa/ortopēda Kristiāna Alpes.
(maksas pakalpojums)
Pieteikšanās poliklīnikas reģistratūrā vai zvanot 63122209; 25630773.
Vēl aktuālu informāciju meklējiet mūsu mājas lapā - https://tukslim.lv/
Jūsu Tukuma slimnīca
Atjaunots 03.08.2023
Pieteikšanās poliklīnikas reģistratūrā vai zvanot 63122209; 25630773.
Atjaunots 06.07.2023
Atgādinām, ka saskaņā ar likumu "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" 10. jūlijs ir oficiāla brīvdiena.
Atjaunots 29.05.2023
Neskatoties uz to, ka Saeima lēma 29. maiju pasludināt par oficiālu brīvdienu, apzināmies, ka mūsu pacienti, slimnīcas ārsti un pārējais slimnīcas personāls ir laikus rūpīgi plānojuši vizītes, procedūras un pakalpojumus, tādēļ pirmdien, 29. maijā, Tukuma poliklīnika strādā ierastajā režīmā!
Pirmdien, 29. maijā, Tukuma slimnīcas poliklīnika strādās līdz plkst. 17.00.
Esam lepni par Latvijas hokeja izlases izcīnīto bronzas medaļu!
Atjaunots 26.04.2023
Informējam par SIA "Tukuma slimnīcas" poliklīnikas darbalaika izmaiņām saistībā ar Valsts svētkiem.
Atjaunots 27.03.2023
Atgādinām, ka pierakstu pie ārsta-speciālista var veikt arī elektroniski mūsu mājas lapā.
1. Slimnīcas mājas lapā - tukslim.lv augšējā labajā stūrī ir aile [E-PIERAKSTS], nospiežot uz tā, nonāksiet lapā [piearsta.lv]
2. Reģistrējoties portālā www.piearsta.lv, pieteikties ārsta vizītei un arī patstāvīgi atcelt savu pierakstu pacienti var 24/7 režīmā. Lietotājs var pieteikt apmeklējumam savus radiniekus. Kā veikt reģistrāciju - ŠEIT.
3. Aicinām noskatīties video ar pamācību, kā pierakstītie pie ārsta. Spied šeit - VIDEO PAMĀCĪBA
4. Pie ārstiem-speciālistiem, kuri nav atrodi sistēmā un kuriem pieņemšanas laiks ir mainīgs, pierakstīties reģistratūrā vai zvanot 63122209 vai 25630773.
Atjaunots 03.01.2023
Ņemot vērā gripas epidēmiju un dažādu vcitu respiratoro vīrusu izplatību, pacientu drošībai Tukuma slimnīcā noteikti vairāki ierobežojumi pacientu apmeklēšanai.
!!! Piederīgo apmeklējumi tikai ar ārsta atļauju,. Apmeklētāji drīkst lietot TIKAI medicīniskās sejas maskas, kas blīvi nosedz degunu un muti. Auduma maskas slimnīcas telpās lietot NEDRĪKST.
Maska obligāti jānēsā visiem pieaugušajiem. Apmeklētājiem nedrīkst būt nekādas vīrusu saslimšanas pazīmes.
Atjaunots: 30.12.2022
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) no trešdienas, 28. decembra, pāriet uz darbu ārkārtas situācijas režīmā.
Arī Tukuma slimnīca, tāpat kā NMPD, aicina iedzīvotājus racionāli izvērtēt savu veselības stāvokli un primāri lūgt palīdzību ģimenes ārstam, un slimnīcā vērsties dzīvībai kritiskās situācijās, vai ārpus ģimenes ārsta darbalaika.
KO ĀRKĀRTAS SITUĀCIJAS NOTEIKŠANA NOZĪMĒ PACIENTIEM?
Ārkārtas režīma noteikšana dienestā paredz to, ka ārkārtas tālruņa dispečeri, saņemot zvanus uz zemākas prioritātes situācijām, aicinās iedzīvotājus sazināties ar sava ģimenes ārsta praksi, pašiem vērsties pēc palīdzības tuvākajā ārstniecības iestādē vai informēs par brigādes gaidīšanas laiku līdz pat 4 stundām, prioritāri brigādes nosūtot uz dzīvību glābjošiem izsaukumiem.
Arī ierodoties uzņemšanas nodaļā, ja dzīvībai nedraud briesmas, jārēķinās, ka var nākties gaidīt līdz pat 4 stundām. Lūdzam būt pacietīgiem un saprotošiem, ja dzīvībai nedraud briesmas!
KĀ NOVĒRTĒT, KA DZĪVĪBAI BRIESMAS NEDRAUD?
Zemākas prioritātes situācijas bieži vien ir saistītas ar tādām situācijām kā, piemēram, saaukstēšanās un elpceļu vīrusinfekcija, hroniski paaugstināts asinsspiediens, roku un kāju traumas, kuru gadījumos cilvēks var pārvietoties un ar citu palīdzību nokļūt līdz tuvākajai medicīnas iestādei, u.c.
Šobrīd ir aktīvs saaukstēšanās periods, tāpēc atkārtoti lūdzam primāri sazināties ar savu ģimenes ārstu.
"Aicinām neignorēt savu saslimšanu vai pēkšņi radušos veselības problēmu, bet tieši otrādi – vienmēr pēc iespējas ātri sazināties ar sava ārsta praksi pa telefonu, bet vieglāku traumu gadījumos ar līdzcilvēku palīdzību doties uz tuvāko ārstniecības iestādi,” uzsver Tukuma slimnīcas mediķi.
KUR SAŅEMT PALĪDZĪBU, JA DZĪVĪBAI NEDRAUD BRIESMAS!
1. Primāri sazināties ar sava ģimenes ārstu;
2. Ja nav iespējas sazināties ar savu ģimenes ārstu, izmantot ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.
3. Neatliekamās situācijās un situācijās, kurās draud briesmas dzīvībai, doties uz tuvāko slimnīcas uzņemšanas nodaļu.
4. Zvanīt 113 tikai kritiskās situācijās, kad apdraudēta dzīvība! (Bezsamaņa, krampji ar traucētu apziņu, nespēja elpot, spēcīga asiņošana, smaga trauma, pēkšņas sāpes krūtīs, pēkšņas sāpes jebkurā ķermeņa vietā; izteikts pēkšņs elpas trūkums u.c. dzīvību apdraudošas situācijas.)
5. Papildus informāciju par visām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām var lasīt Nacionālā veselības dienesta mājaslapā sadaļā "Kur saņemt medicīnisko palīdzību" vai darba dienās zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta informatīvo tālruni 80001234.
Atjaunots 29.12.2022
Tukuma poliklīnika saviem pacientiem piedāvā jaunāko bezvadu sirds ritma monitorešanas ierīci Cortrium C3+, kas ļauj pierakstīt sirds ritmu līdz 72 stundām.
Holtera monitorēšanu izmanto, lai novērtētu pacienta sirds ritma traucējumus. Izmeklējums tiek veikts gan gados jauniem pacientiem, kuriem var būt sūdzības par periodiski ātru pulsu, gan arī gados vecākiem pacientiem ar sirds slimību vēsturi (palīdz noteikt stenokardijas gadījumus, kā arī vienlaikus atklāt asimptomātiskās išēmijas.
Holtera monitoru izmanto sirds ritma un ātruma mērīšanai 24 vai 72 stundu ilgā periodā.
Šajā laikā nav nekādu ierobežojumu fiziskajām aktivitātēm, jo ierīce ir īpaši izveidota aktīvu cilvēku vajadzībām līdz minimumam samazinot lietošanas diskomfortu, jo nav nekādu traucējošu vadu, bateriju maiņu.
Pieteikties pakalpojumam var katru darba dienu un pierakstu var veikt Tukuma slimnīcas reģistratūrā vai pa tālruni 25630773; 63122209.
Atjaunots 13.12.2022
Kā zināms, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņoja par gripas epidēmijas sākumu no 07.12.2022.
PACIENTU IEVĒRĪBAI:
Informējam, ka turpmāk Tukuma slimnīcas vakcinācijas kabinetā nav vairs pieejamas gripas vakcīnas.
Aicinām iepazīties ar sarakstu, lai atrastu tuvāko vietu, kur saņemt poti.
Skatīt spiežot ŠEIT .
Atgādinām! Vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte.
Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.
Vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir vakcinācija. Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas dažu dienu laikā pēc vakcinācijas, un gripas izplatība parasti ilgst līdz pat maija beigām, vakcinēties pret gripu vēl nav par vēlu arī epidēmijas laikā, īpaši, ja plānots saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, piemēram, plānveida operācijas vai ārstēšanās stacionārā ārstniecības iestādē.
Tālrunis uzziņai - 63180080
Svarīga informācija pacientiem un pacientu tuviniekiem par slimnīcas darba organizēšanu:
Vēlamies informēt - sakarā ar Covid-19 pieaugušo gadījumu skaitu, ārstniecības nodaļu piederīgo apciemojumi nav atļauti.
Saziņai par smagi slimu piederīgo apmeklējumu aicinām sazināties ar nodaļas vadītāju.
Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 ir medicīnisko padomu tālrunis, kura mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem iespējas ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskas padomus, kā rīkoties vienkāršu saslimšanu gadījumos, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība.
Kādos gadījumos var sazināties ar Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni?
Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 nav paaugstinātas maksas tālrunis. Zvanot no fiksētā tālruņa vai mobilā tālruņa, zvanītājs maksā atbilstoši sava operatora noteiktajiem tarifiem par zvaniem uz fiksēto Rīgas diapazona numuru. Lai noskaidrotu maksu par zvanu un to, vai operatora piedāvātais tarifs ietver arī zvanus uz fiksēto tālruņu numuriem, zvanītājam jāvēršas pie sava operatora.
Ja neesat pārliecināti, ka mācēsiet ērci noņemt, piezvaniet uz tuvāko medicīnas iestādi vai vaicājiet ģimenes ārstam. Var doties arī uz Latvijas Infektoloģijas centru (LIC) Rīgā, kur palīdzību var saņemt arī brīvdienās un nakts stundās.
Vēršam uzmanību, ka SIA “Tukuma slimnīca” uzņemšanas nodaļas mediķi piedāvā ērču izņemšanas pakalpojumus, taču laboratoriski ērci nepārbauda! Izņemto ērci iespējams pārbaudīt laboratoriski 72 laikā pašiem aizvedot uz Infektoloģijas centra laboratoriju Rīgā, Linezera ielā 3 vai Tukumā uz Centrālo laboratoriju (kontakti zemāk).
Ja piesūkusies ērce, bet pacients nav vakcinējies pret ērču encefalītu:
atrasties ģimenes ārsta uzraudzībā
sekot līdzi savam veselības stāvoklim. Parādoties drudzim, sliktai dūšai, vispārējam diskomfortam, griezties pēc palīdzības pie ģimenes ārsta vai infektologa plāna kārtībā;
parādoties smagām galvassāpēm, kakla stīvumam, vemšanai un galvas reibonim, nekavējoties griezties pēc palīdzības neapliekamās medicīniskās palīdzības iestādē vai NMPD
ja 14-30 dienu laikā pēc ērces koduma, koduma vietā parādās apsārtums, kas pieaug izmērā, un/vai ja tiek novēroti gripai līdzīgi simptomi, jāgriežas pie ģimenes ārsta vai infektologa, lai izslēgtu Laimas slimību (boreliozi).
Kā pareizi nogādāt ērci uz Centrālo laboratoriju?
UZMANĪBU!
Centrālā laboratorija nepiedāvā ērču izņemšanas pakalpojumus!
Centrālā laboratorijas cenrādis:
9.00 EUR par vienu patogēnu
Ērču pārbaude uz ērču encefalīta vīrusu vai ērču pārbaude uz Laima slimības jeb boreliozi
18.00 EUR par diviem patogēniem
Ērču pārbaude uz ērču encefalīta vīrusu un ērču pārbaude uz Laima slimības jeb boreliozi
Analīzes izpildes laiks ir 3 dienas. Lielā pieprasījuma dēļ izpildes laiks var aizkavēties!
KONTAKTI:
Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” darba dienās no plkst. 8.00 līdz 18.00; Tālrunis uzziņai: 67014560; 67014504
Stacionāra “Gaiļezers” asins analīžu kabinets 0.stāvā, Hipokrāta ielā 2, darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00.
“Centrālā Laboratorija” Tukums fililāle, Raudas iela 4, Tukums, darba dienās no plkst. 7.00 līdz 15.00; Tālrunis uzziņai: 67334433
Laba ziņa visiem lieliem un maziem,kuriem nepieciešama ausu-kakla-deguna ārsta palīdzība!
Ar 30.jūniju Tukuma poliklīnikā pacientus pieņems jaunās otorinolaringoloģes (LOR) dr. Sabīne Okoroego un Linda Muldere.
Speciālistes konsultēs un ārstēs gan pieaugušos, gan bērnus ausu,kakla,deguna saslimšanu gadījumos.
Pieteikšanās poliklīnikas reģistratūrā pa tālruni 63122209 vai 25630773, vai veic pierakstu elektroniski mūsu mājas lapā.
Iedzīvotāju ievērībai informējam, ka otrdien, 7.jūnijā, Tukuma slimnīcas uzņemšanas nodaļā norisināsies mācības, kuru laikā pārbaudīs uzņemšanas nodaļas reaģēšanas spēju liela pacientu pieplūduma gadījumā.
Atkārtoti uzsveram, ka mācības nekādā mērā neietekmēs palīdzības sniegšanu tiem, kuriem tas būs nepieciešams!
Jūsu Tukuma slimnīca
Atgādinām, ka joprojām spēkā ir Ministru kabineta rīkojums –prasība lietot ārstniecībās iestādē medicīniskās maskas vai FFP2 respiratorus bez vārsta.
Prasība spēkā ir gan iestādes apmeklētājiem, gan darbiniekiem.
Cienīsim viens otru un atcerēsimies ievērot noteikumus!
Rūpējoties par mūsu novada pacientu veselību, Pasaules veselības dienas ietvaros ceturtdien, 7.aprīlī, Tukuma slimnīcā no plkst. 8.00 līdz 11.00 pirmā stāva 103.kabinetā (pretī reģistrācijas lodziņam) ikviens apmeklētājs aicināts saņemt bezmaksas veselības konsultācijas.
Apmeklētājiem bez maksas būs iespēja uzzināt savu ķermeņa masas indeksu, izmērīt asinsspiedienu un konsultēties ar ārstniecības personu.
Sniegsim vērtīgus padomus par veselīga uztura pamatprincipiem un kustību pozitīvo ietekmi uz veselību.
Akcijas mērķis ir aicināt sabiedrību veltīt dažas minūtes laika savas veselības novērtēšanai, jo tādi būtiski veselības rādītāji kā asinsspiediens un ķermeņa masas indekss ir nosakāmi ātri un vienkārši, un ne tikai ģimenes ārsta kabinetā, bet arī mājās. Šie rādītāji ir ļoti svarīgi un var sniegt pamata informāciju par cilvēka veselību, kā arī kalpot kā pirmās pazīmes par kādas nopietnākas kaites sākšanos.
Ticam, ka daudziem mūsu apmeklētājiem šāda iespēja ikdienas skrējienā būs ļoti noderīga, lai aizdomātos par savu dzīvesveidu!
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņo par gripas epidēmijas sākumu no 2022.gada 17.marta. Tukuma slimnīca vērš pacientu uzmanību, ka, lai gan gripas un Covid-19 simptomi ir šķietami līdzīgi, tomēr pastāv vairākas galvenās atšķirības starp gripu un Covid-19.
Gan gripa, gan Covid-19 ir lipīgas elpceļu infekcijas, bet tās izraisa atšķirīgi vīrusi. Covid-19 izraisa jaunais koronavīruss - SARS-CoV-2, bet gripu izraisa dažādi A un B tipa gripas vīrusi.
Covid-19 izplatās daudz straujāk nekā gripa, jo iedzīvotājiem nav imunitātes pret šo jauno vīrusu. Atsevišķām iedzīvotāju grupām ir novērojama smagāka slimības gaita. Pēc inficēšanās ar Covid-19 pirmie simptomi parādās vēlāk, bet slimnieks var būt ilgāk infekciozs, nekā slimojot ar gripu. Lai nesaslimtu, ir jāizvairās no saskares ar vīrusu.
Ņemot vērā, ka daži no gripas un Covid-19 simptomiem ir līdzīgi, bieži bez laboratoriskas testēšanas nav iespējams noteikt precīzu diagnozi.
Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. To dēļ gripas epidēmijas laikā 2 - 5 reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības.
Gripa Latvijā izplatās rudens - ziemas periodā. Parasti saslimstības pacēlums ilgst 8 - 10 nedēļas.
Pirmās gripas pazīmes pēc inficēšanās parādās pēc 48 - 72 stundām, var būt arī no 24 stundām līdz 7 dienām. Gripai raksturīgs:
Ja parādās gripas simptomi (pēkšņs slimības sākums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, galvassāpēs, drudzis, „aizlikts” deguns bez iesnām, „kaulu laušanas” sajūta, sauss, sāpīgs klepus) palieciet mājās, neapmeklējiet darbu, skolu vai publiskus pasākumus un konsultējieties ar ārstu.
Ar gripu slimam cilvēkam nepieciešams ievērot mieru, uzņemt daudz šķidruma, izvairīties no alkohola un tabakas lietošanas, kā arī lietot medikamentus gripas simptomu mazināšanai.
Parasti gan gripu ārstē mājas apstākļos, izmantojot medikamentus un dabiskos ārstnieciskos līdzekļus. Taču, ja slimošana norit ar komplikācijām, pacientam vislabāk konsultēties ar savu ģimenes ārstu un doties uz slimnīcu. Gripa var izraisīt komplikācijas, piemēram, bronhītu, pneimoniju, vidusauss iekaisumu, miokardītu, tāpēc, sajūtot pirmos gripas simptomus, uzreiz jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.
Papildu informāciju var iegūt SPKC mājas lapā – https://www.spkc.gov.lv/lv/gripa.
Sakarā ar slimnīcas korpusa, kas atrodas Raudas iela 12 (uzņemšanas nodaļa, ķirurģijas nod., traumatoloģijas nod., hronisko slimību nod., ITN ) ārdurvju remontu, pacientu pieņemšana uzņemšanas nodaļā un ieeja ārstniecības nodaļās no 03.02.2022. plkst. 09.00 līdz 05.02.2022. plkst. 09.00 tiks nodrošinātas pa blakus durvīm- 10 m pa kreisi no durvīm, kuras līdz šim lietojam ieejai korpusā.
Pie ieejas tiks nodrošināta apstāšanās vieta NMPD transportam.
SIA “Tukuma slimnīca” vērš uzmanību, ka slimnīcā var iziet obligāto veselības pārbaudi.
Pakalpojumu var saņemt trešdienās, iepriekš piesakoties reģistratūrā vai zvanot pa tālruni: 63122209.
Obligātās veselības pārbaudes tiek veiktas tiem nodarbinātajiem, kuru veselības stāvokli ietekmē vai var ietekmēt veselībai kaitīgi darba vides faktori, kā arī tiem nodarbinātajiem, kuriem darbā ir īpaši apstākļi.
Atgādinām, ka obligātās veselības pārbaudes mērķis ir savlaicīgi diagnosticēt darbinieku iespējamās arodslimības, saglabāt un pagarināt viņu profesionālās darba spējas.
Tāpat trešdienās notiek komisija autovadītāja tiesību saņemšanai un ieroču glabāšanas un nēsāšanas atļaujas saņemšanai, arī iepriekš piesakoties.
Veselības ministrija veikusi izmaiņas hospitalizācijas plānā, kas paredz, ka ar šī gada 30.septembri SIA “Tukuma slimnīcā” tiek uzņemti Covid-19 pacienti.
Covid-19 pacienti tiek uzņemti un ārstēti Terapijas nodaļā. Covid-19 pacientu ārstēšanai ir aprīkotas 14 gultas vietas. Reanimācijas nodaļā ir trīs vietas pacientiem ar smagu koronavīrusa Covid-19 gaitu.
Atgādinām, ka gan Terapijas nodaļā, gan pārējo ārstniecības nodaļu piederīgo apciemojumi nav atļauti! Kas attiecas uz paciņu nodošanu tuviniekiem, zvanot un uzgaidot pie nodaļas durvīm, iespējams nodot paciņu personālam.
"Nav tik traki," "vēl jau tieku galā." Tās ir tikai dažas atrunas, ko cilvēki izmanto, lai iestāstītu sev, ka viņu problēmas nav pietiekami nopietnas. Šobrīd ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja saņemt psiholoģisku atbalstu, zvanot uz krīzes tālruni 116123.
Geštaltterapeite Elīna Zelčāne uzsver, ka ikviena situācija, kas nospiež sirdi vai rada nemieru, var būt pamats, lai vērstos pēc psiholoģiskas palīdzības. Viņa mudina negaidīt, līdz problēmas samilzīs, bet uzdrīkstēties meklēt atbalstu.
Sociālā izolēšanās un vientulība
Viena no sociālās distancēšanās blakusparādībām ir vientulība un atsvešinātība starp cilvēkiem. Bieži vien līdz ar fizisku distancēšanos mēs mēdzam distancēties arī emocionāli. Retāk tiekamies, retāk runājam, retāk atbalstām cits citu. Taču tieši šajā nenoteiktības un pārmaiņu laikā sapratne un pleca sajūta mums ir vajadzīga vairāk nekā jebkad agrāk. Dažkārt vieglāk kļūst no tā vien, ka varam kādam izkratīt sirdi un saņemt empātisku attieksmi.
Ja Tev blakus nav neviena, ar ko aprunāties un kurš Tevi saprastu, Tev vienmēr ir iespēja piezvanīt uz bezmaksas krīžu tālruni 116123, kur Tevi uzklausīs jebkurā diennakts laikā.
Stress un strupceļa sajūta
Iemesls, lai vērstos pēc palīdzības, var būt arī akūts vai hronisks stress. Kādam stresu rada neziņa par nākotni vai bailes par veselību, kādam citam to izraisa problēmas ģimenē vai sadzīviskas grūtības. Nav būtiski, kāds ir tava satraukumu iemesls un cik nozīmīgas ir tavas problēmas. Ja tevī ir nemiers, uzmācīgas domas vai sajūta, ka esi nonācis strupceļā, tev nav jāpaliek ar šīm emocijām vienam. Arī šādos gadījumos tu vari droši zvanīt uz krīžu tālruni, un, iespējams, tieši skats no malas palīdzēs ieraudzīt resursus un izkļūt no apburtā loka, ikvienu uzrunā terapeite.
Grūtības pārvaldīt emocijas
Ar prātu mēs apzināmies, cik svarīgi saglabāt mieru, taču emocijas dažkārt dzīvo pašas savu dzīvi. Ir grūti būt stipram, ja tev ir atņemta iespēja nopelnīt sev iztiku. Ir grūti būt pacietīgam, kad tev jāspēj strādāt un vienlaikus pieskatīt bērnus. Ir grūti būt saprotošam, ja tu pats jau ilgstoši neesi saņēmis sapratni. Brīžos, kad emocijas "iet pa gaisu," ir labi tās izreaģēt drošā vidē, kur netiksi nosodīts. Ja blakus nav neviena, kam vari uzticēties, nekautrējies un piezvani uz tālruni 116123!
Negaidītas pārmaiņas
Lielākas vai mazākas krīzes varam piedzīvot arī situācijās, kad tiek izjaukta ierastā lietu kārtība. Tas var būt kāda tuva cilvēka zaudējums, nonākšana slimnīcā vai atlaišana no darba. Arī neplānoti izdevumi vai sadzīviskas grūtības var izsist mūs no līdzsvara un radīt apjukumu. Meklēt šādos brīžos atbalstu nenozīmē būt vājam. Tas nozīmē būt pietiekami drosmīgam, lai atzītu, ka arī stiprajiem dažkārt vajadzīga palīdzīga roka. Un krīžu tālruņa konsultanti ir gatavi šo roku Tev pasniegt.
Atgādinām, ka tālrunis 116123 ir pilnībā bezmaksas, tas darbojas visu diennakti, turklāt pakalpojums pieejams ne vien latviešu, bet arī krievu un angļu valodā. Piezvanot uz to, ir iespējams ne vien saņemt tūlītēju emocionālu atbalstu, bet arī veikt pierakstu pie sertificēta psihologa.
Ikviens pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs var saņemt līdz pat 10 bezmaksas konsultācijām, kas tiek organizētas kādā no tiešsaistes platformām.
Personām ar funkcionāliem traucējumiem ir nodrošināta iespēja patstāvīgi iekļūt un pārvietoties ārstniecības iestādē.
Lai iekļūtu Bērnu nodaļā, ir jāizsauc palīdzība no nodaļas, izmantojot pie kāpnēm izvietoto zvana pogu.
Palīdzību iekļūt un pārvietoties ambulatorajā daļā var pieteikt iepriekš, sazinoties ar reģistratūru darba laikā no 8.00-17.00 pa tālr. 63122209.
Ja persona atrodas Slimnīcas teritorijā ārpus ārstniecības struktūrvienības, kurā ārstējas, un nespēj patstāvīgi nokļūt viņam vajadzīgajā vietā Slimnīcas teritorijā, palīdzību iespējams saņemt, zvanot uz uzņemšanas nodaļu pa tālr. 63123080.
Ja persona (pacients/klients) atrodas Slimnīcas ārstniecības nodaļā, tad ar jautājumu pēc viņam nepieciešamās pārvietošanās palīdzības viņš var vērsties pie jebkura nodaļas darbinieka.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests - no mobilajiem un fiksētajiem tālruņiem 113, no fiksētajiem tālruņiem 03
Pacienta iemaksas par veselības aprūpes pakalpojumiem.doc
No pacientu iemaksām atbrīvotās iedzīvotāju kategorijas.doc
Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001.doc
Valsts apmaksātie pakalpojumi
Valsts neapmaksātie pakalpojumi
© 2018 Tukuma Slimnīca. Visas tiesības paturētas.
Tukuma Slimnīca - Neatliekamās palīdzības daudzprofilu lokālā slimnīca ar 100 gultām. Apkalpes zonā ir 50 000 iedzīvotāju.